Urząd Gminy Nieborów

Na skróty

Treść strony

Informacja dotycząca suszy rolniczej 2023

Wójt Gminy Nieborów informuje, że na terenie naszej gminy potwierdzone zostało przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach wystąpienie suszy rolniczej.

Podstawą oszacowania szkód jest złożenie wniosku za pośrednictwem aplikacji „Zgłoś szkodę rolniczą”, która dokona oceny strat na podstawie danych Instytutu Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa - Państwowego Instytutu Badawczego. Aplikacja automatycznie generuje protokół oszacowania szkód (gdy szkody wynoszą powyżej 30% średniej rocznej produkcji rolnej) lub kalkulację oszacowania szkód (gdy szkody wynoszą nie więcej niż 30% średniej rocznej produkcji rolnej).

 

Wnioski w aplikacji można składać do dnia 15 października 2023 roku.

https://www.gov.pl/web/gov/zloz-wniosek-o-oszacowanie-spowodowanych-przez-susze-strat-w-uprawach-rolnych

W przypadku, gdy rolnik chciałby, aby szacowania szkód dokonała również komisja poprzez lustrację na miejscu, konieczne jest zgłoszenie tego faktu do komisji gminnej w terminie umożliwiającym dokonanie szacowania (do czasu zbioru plonu) nie później jednak niż do dnia 23 sierpnia 2023 r. na poniżej wymienionych drukach.

  1. Wniosek o szacowanie szkód przez komisję w gospodarstwie rolnym
  2. Oświadczenie nr 1
  3. Oświadczenie nr 2

Druki w/w dokumentów dostępne są pod linkiem: https://www.gov.pl/web/uw-lodzki/szkody-w-gospodarstwach-rolnych lub w Urzędzie Gminy Nieborów pok.207

Do wniosku należy dołączyć kopię wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich na rok 2023.

Złożenie wniosku w formie papierowej nie zwalnia Rolnika z obowiązku złożenia wniosku w aplikacji „Zgłoś szkodę rolniczą”.

Szczegółowe informacje na temat szacowania szkód w gospodarstwach rolnych znajdują się na stronie internetowej Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi.

W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny z Urzędem Gminy Nieborów pod numerem telefonu – 46 838 56 13 wew. 207

« wstecz

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.

Inne opcje