Urząd Gminy Nieborów

Na skróty

Treść strony

Instytucje Kultury

Gminny Ośrodek Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej to dwie Instytucje Kultury prężnie działające na terenie naszej gminy.

GOK przedstawia swoją ofertę zorganizowania wolnego czasu dla osób ze wszystkich grup wiekowych od dzieci, aż po seniorów. Dobrym przykładem działań GOK jest orkiestra dęta działająca od wielu lat w miejscowości Bełchów, gdzie zlokalizowana jest jedna z filii Ośrodka Kultury.

Z kolei Biblioteka to nie tylko półki z książkami i katalogi, chociaż zasób zgromadzonej literatury jest ogromny, ale nieborowska Biblioteka dzięki obecnemu dyrektorowi jest instytucją wyjątkową. GBP jest organizatorem, bądź współorganizatorem wielu imprez kulturalnych między innymi wystaw i koncertów. Ale to nie wszystko, ponieważ można powiedzieć, że pełni ona również rolę ambasadora Gminy Nieborów na zewnątrz promując ją na terenie całego kraju na różnego rodzaju targach turystycznych. Dodatkowo przy GBP działa również punkt Informacji Turystycznej.

Od czasu wejścia naszego kraju w struktury europejskie, obydwie Instytucje Kultury realizują projekty, które uzyskują dofinansowanie ze środków pochodzących z Unii Europejskiej.

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.

Inne opcje