Urząd Gminy Nieborów

Na skróty

Treść strony

Gminna Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Nieborowie

99-416 Nieborów
Al. Legionów Polskich 26
tel. (046) 838 57 45
http://www.biblioteka.nieborow.pl
http://www.nieborow-bpg.sowwwa.pl
http://facebook.com/bnieborow
e-mail: biblioteka@nieborow.pl


Do dyspozycji czytelników Gminna Biblioteka wraz z Filiami w Arkadii, Bełchowie, Bobrownikach i Kompinie posiada ponad 39 tysięcy woluminów. Przy Gminnej Bibliotece działa klub Video, który oferuje 373 filmy. Między innymi zekranizowane lektury szkolne, klasykę filmową i bajki dla dzieci. Aktualnie Biblioteka jest w trakcie automatyzacji procesów bibliotecznych w systemie SOWA.

Biblioteka prowadzi bogatą działalność kulturalną promującą książkę. Jest organizatorem wystaw twórców nieprofesjonalnych pn. „Twórcy i hobbiści”, jak również wojewódzkich i lokalnych konkursów plastycznych i literackich adresowanych do dzieci i młodzieży.

Inicjuje spotkania autorskie nie zapominając przy tym o podstawowej misji Biblioteki gromadząc i udostępniając księgozbiór na zewnątrz, udzielając informacji bibliograficznych oraz informacji bibliograficznych o regionie.

Przy Gminnej Bibliotece działa Punkt Informacji Turystycznej.

 

  • Odcisk pieczęci Gminnej Biblioteki publicznej w Nieborowie

“Bywam w Nieborowie koło Łowicza gdzie w bibliotece gminnej, nad podziw dobrze zaopatrzonej i prowadzonej znajduję, co mi potrzeba. Więc będę z niej korzystał”.

/Sławomir Mrożek/

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.

Inne opcje