Urząd Gminy Nieborów

Na skróty

Treść strony

GOK Fila w Bełchowie przygotowuje społeczność lokalną do odbioru i tworzenia wartości kulturowych. W ośrodku organizowane są różnorodne formy edukacji kulturalnej i wychowania przez sztukę poprzez zajęcia plastyczne, warsztaty ludowe, zajęcia taneczne, zajęcia kulinarne, zajęcia wokalne i wiele innych. GOK ściśle współpracuje z organizacjami społecznymi w celu lepszego zaspokajania potrzeb kulturalnych mieszkańców.  Organizowane są spektakle, Festyn "Bełchowskie Familijki", imprezy środowiskowe i inne.

Przy ośrodku istnije Klub Seniora "Słoneczko", który aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym ośrodka. Przynależność do klubu to przede wszystkim szansa na rozwijanie różnorodnych zainteresowań w ramach działających tu sekcji artystycznych: tanecznej, teatralnej i wokalnej.

Przy ośrodku rozwija się Strażca Orkiestra Dęta z Bełchowa (działająca przy GOK w Nieborowie), kabaret "Senioreczki", Kapela Ludowa Bełchowiacy, Zespół Ludowy Bełchowskie Nutki, Zespół Wokalny "Słoneczko" oraz Waldemar Salamon, którzy godnie reprezentują naszą gminę na przeglądach i konkursach w całym kraju. Ośrodek zrzesza autentycznych muzyków ludowych, dla których muzyka, taniec i śpiew  jest życiową pasją.

Przy ośrodku aktywnie działa KGW i Rada Sołecka wsi Bełchów.

Kierownikiem ośrodka jest Pani Beata Sawicka.

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.

Inne opcje