UG Nieborów

Na skróty

Treść strony

Dziecięcy Zespół Ludowy "Krzewina"

Dziecięcy Zespół Ludowy "Krzewina"

Zespół powstał w lutym 2002 roku z inicjatywy Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Nieborowie Izabeli Gać. Bogaty repertuar zespołu stanowią zwyczaje i obrzędy ubarwione pieśniami i tańcami regionu łowickiego.

Zespół jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, wśród których warto wymienić:

- I - sze i II-gie miejsce w Przeglądzie Dorobku Wsi w Żychlinie,

- Nagroda Grand Prix oraz II-gie miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Siedlisko w Aleksandrowie Łódzkim, oraz III nagroda dla solistek

- liczne nagrody i wyróżnienia w Ogólnopolskim Przeglądzie ,Piosenki Dziecięcej  "Dziecko w Folklorze" w Baranowie Sandomierskim tj.:

  • wyróżnienie I- stopnia dla solistki Kingi Kubel, II- stopnia dla solistki Andżeliki Kędzierskiej
  • III nagroda dla grupy śpiewaczej i III nagroda dla grupy obrzędowej w 2011 r.
  • III nagroda dla grupy śpiewaczej i III nagroda dla solistki Andżeliki Milczarek

Zespół prowadzi wytrawny znawca folkloru łowickiego P. Jerzy Jasiak instruktor muzyczny i kierownik zespołu. Opiekunem  jest P. Teresa Będkowska - Instruktor Filii GOK w Bobrownikach.

W 2012 r. zespół obchodził Jubileusz 10-lecia istnienia.

Obecnie zespół liczy 20 dzieci z terenu Gminy Nieborów. Sukces zespołu przez okres dziesięciu lat budowało także grono aktywnych rodziców i innych osób wspierających. Prezentacja sceniczna jest ukoronowaniem pracy wielu osób działających na rzecz zespołu, należą do nich pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury .To dzięki ich staraniom zespół wzbogacił się o nowe stroje łowickie, trzewiki, akordeon i rekwizyty do przedstawień . Zespół od dziesięciu lat pielęgnuje łowickie tradycje i jest niekwestionowanym ambasadorem naszej Gminy. Poza funkcją kulturotwórczą, pełni w środowisku ważne funkcje społeczne i wychowawcze, integrujące pokolenia . Jubileusz 10-lecia "Krzewiny"  był okazją do spotkania się członków zespołu i miłośników naszej rodzimej kultury oraz możliwością integracji środowiska, na rzecz którego działa nasza instytucja.

« wstecz

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.