Urząd Gminy Nieborów

Na skróty

Treść strony

Turniej szachowy z okazji X-lecia klubu UKS „Pałac” Nieborów !

Nieborów, 10.09.2011 r.

       Tydzień po uroczystych obchodach X-lecia klubu UKS „Pałac” Nieborów, czyli 10 września 2011 r. trener Robert Chojnowski zorganizował turniej szachowy dla zawodników z całego Województwa Łódzkiego, a jak się potem okazało nie tylko, bowiem na sali gimnastycznej ZPO w Nieborowie gośćmi byli też szachiści z Województwa Mazowieckiego. 41 pasjonatów „królewskiej gry” reprezentowało takie ośrodki szachowe jak Łódź, Skierniewice, Puszcza Mariańska, Otwock, Łowicz, Zduny i oczywiście Nieborów. Frekwencja nie była wysoka jak na rangę ważnej dla nieborowskiego klubu imprezy, ale kto przybył tego dnia do „posiadłości Radziwiłłów” ten nie żałował. Żaden zawodnik bowiem nie odszedł po turnieju bez nagród, a ilość 14-tu pucharów i 27 medali do wygrania w zmaganiach „na desce” była imponująca. Podczas trwania turnieju zawodnicy mogli również spróbować pobić rekord Przemysława Chojeckiego w układaniu kostki Rubika, wygrać talon do nieborowskiej pizzerii rzucając do kosza 3 celne rzuty z rzędu za 3 punkty, skorzystać z placu zabaw oraz z poczęstunku przygotowanego przez gospodarzy.

       Klasą dla siebie byli oczywiście zawodnicy ze „szkółki Bodera” ze Skierniewic, którzy zajęli całe podium. Zwyciężył rozstawiony z nr. 1 Tomasz Klepaczka, który na dystansie 9 rund „stracił” tylko pół punktu ... z kolegą klubowym i trzecim w klasyfikacji generalnej Adamem Kowalczykiem. Rozdzielił ich Jan Budziński i tym samym zdobył puchar dla najlepszego juniora w turnieju. Budziński tym samym „zwolnił” miejsce na podium dla czwartego Jakuba Jaworskiego. Sensacyjny wręcz występ zanotował reprezentant UKS „GOK” Zduny Mateusz „Dziki” Dzierżawski, który zajął w końcowej klasyfikacji bardzo wysokie V miejsce i zwyciężając tym samym w klasyfikacji C-18. Świetnie spisali się „gospodarze” Wojciech Białas, Mateusz Pruk i Mateusz Brzozowski zajmując w „generalce” odpowiednio VI, VII i VIII miejsce. Dodatkowo Białas i Pruk wygrali klasyfikacje C-16 i C-13. W najmłodszej grupie C-10 tryumfował reprezentant Skierniewic Maciej Rak. Grające dziewczęta szczęśliwie zdobyły po złotym medalu i wygrały klasyfikacje D-18, D-16 i D-13. Łupem pucharowym i medalowym podzieliły się Zuzanna Mazgaj (UKS „Pałac”), Joanna Kaczmarska (UKS „MDK” Otwock) i Weronika Staszewska  (UKS „Pałac”). W klasyfikacjach dodatkowych nagrodzon Bartosza Gajewskiego (UKS „GOK” Zduny) jako najmłodszego zawodnika w turnieju, Tadeusza Wójcika (UKS „Pałac” Nieborów) jako najstarszego zawodnika w turnieju, Jana Budzińskiego (UKS „Piątka” Skierniewice) jako najlepszego juniora w turnieju i Wojciecha Białasa (UKS „Pałac” Nieborów) jako najlepszego „pałacowca” w turnieju.

       Jubileuszowy turniej w Nieborowie uświetnili swoją obecnością Prezes Łódzkiego Związku Szachowego P. Eugeniusz Walczak, Wójt Gminy Nieborów P. Andrzej Werle, Przewodniczący Gminnego Zrzeszenia LZS w Nieborowie P. Andrzej Myczka oraz były, wieloletni Prezes klubu z Nieborowa P. Dariusz Kozioł. Przed wręczeniem nagród Prezes ŁZSzach uhonorował klub UKS „Pałac” składając na ręce trenera Roberta Chojnowskiego pamiątkowy drewniany dyplom z podziękowaniem za wieloletnią współpracę ze Związkiem i udział w licznych turniejach w Województwie Łódzkim. Prezes Walczak otrzymał od Wójta Gminy Nieborów pamiątkowy album o Gminie Nieborów, a sam Wójt Andrzej Werle  został oficjalnie trzecim honorowym członkiem klubu UKS „Pałac” i odebrał podziękowanie za pomoc w rozwoju klubu w ciągu ostatnich 10-ciu lat z rąk Prezesa Zbigniewa Karczewskiego.

-„Uważam turniej za bardzo udany, aczkolwiek byliśmy dziś przygotowani na udział nawet i 80-ciu zawodników. Cieszy duża liczba dzieci, którzy oprócz imprez wojewódzkich tak naprawdę nie mają możliwości konfrontowania swojej wiedzy z innymi zawodnikami. Jako trener „naszej ekipy” mogę być zadowolony z występu, choć dla mnie ważne jest, że frekwencja na zajęciach w Nieborowie jest wysoka i rok po roku możemy się licznie pokazywać na turniejach w całym województwie. Te 10 lat wzbogaciło mnie o warsztat trenerski i organizacyjny, a do tego praca z dziećmi i młodzieżą sprawia mi radość i daje dużą satysfakcję. Najważniejsze, żeby następne 10 lat nie było gorsze i tego sobie i wszystkim zawodnikom klubu życzę.” (trener Robert Chojnowski)

Lista sponsorów turnieju z okazji
X-lecia klubu UKS „Pałac” Nieborów

 

  1.   Gmina Nieborów (dotacja z Urzędu na realizację sportowych działań statutowych)
  2.   Starostwo Powiatowe w Łowiczu
  3.   Wytwórnia Pasz „PIAST II” z Płońska
  4.   firma WPHU „ROBKOL” z Łowicza (ubezpieczenia w rolnictwie oraz artykuły sportowe)
  5.   Stacje Paliw „Haczykowscy” z Łowicza
  6.   Zakład Usługowo-Handlowy „PRYZMAT” z Łowicza (sklep z artykułami sportowymi)
  7.   Sklep sportowy „ALPINUS” z Łowicza
  8.   Sklep sportowy „ADIDAS” z Łowicza
  9.   firma „SPOT” z Łowicza (wyrób i sprzedaż wyrobów cukierniczych)
10.   Bank Spółdzielczy Ziemi Łowickiej o/Nieborów
11.   PPHU Grzegorz Marczak z Domaniewic (sklepy spożywcze w Gminie Domaniewice)
12.   firma „TAK” z Łowicza (producent skarpet)
13.   firma „SUNDY” z Łowicza (producent zabawek dla dzieci)
14.   Polski Związek Szachowy z Warszawy
15.   Wydawnictwo „Penelopa” z Warszawy
16.   firma „TEXMA” z Łodzi (producent gier planszowych z)
17.   Pizzeria „Da Grasso” z Łowicza
18.   Pizzeria „K2” z Łowicza
19.   Grill Bar „OAZA” z Nieborowa

Klasyfikacje w kategoriach wiekowych:

Klasyfikacja OPEN:

1.     Tomasz Klepaczka – złoty medal
2.     Adam Kowalczyk – srebrny medal
3.     Jakub Jaworski – brązowy medal

Klasyfikacja dziewcząt do lat 18-tu:

1.     Zuzanna Mazgaj – złoty medal

Klasyfikacja dziewcząt do lat 16-tu:

1.     Joanna Kaczmarska – złoty medal

Klasyfikacja dziewcząt do lat 13-tu:

1.     Weronika Staszewska – złoty medal

Klasyfikacja chłopców do lat 18-tu:

1.     Mateusz Dzierżawski – złoty medal
2.     Mateusz Brzozowski – srebrny medal
3.     Radosław Karasiewicz – brązowy medal

Klasyfikacja chłopców do lat 16-tu:

1.     Wojciech Białas – złoty medal
2.     Sebastian Mitel – srebrny medal
3.     Jakub Walczak – brązowy medal

Klasyfikacja chłopców do lat 13-tu:

1.     Mateusz Pruk – złoty medal
2.     Tymoteusz Karczewski – srebrny medal
3.     Maciej Osiński – brązowy medal

Klasyfikacja chłopców do lat 10-ciu:

1.     Maciej Rak – złoty medal
2.     Piotr Marciniak – srebrny medal
3.     Maciej Strzelecki – brązowy medal

Najlepszy junior:

-     Jan Budziński

Najmłodszy zawodnik:

-     Bartosz Gajewski

Najstarszy zawodnik:

-     Tadeusz Wójcik

Najlepszy zawodnik klubu UKS „Pałac” Nieborów:

-     Wojciech Białas

 

(Powyższe informacje zostały przygotowane
przez klub UKS “PAŁAC” Nieborów)

« wstecz

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.

Inne opcje