Mistrzostwa Województwa Juniorów 2010

Miejsce i termin:

Księże Młyny, 02-06 czerwca 2010 r.

Tempo gry:

60 minut na zawodnika – 11 rund (system szwajcarski )

Informacja o turnieju:

Rok temu nie zdobyliśmy żadnego medalu, dwa lata temu brązowy (Mateusz Brzozowski), trzy lata wstecz brązowy (Kamila Pach), więc perspektywy na Mistrzostwa nie były zbyt wesołe ! Jednak kilku zawodników pokazało klasę i uzyskało bardzo dobre wyniki. Srebrne medale zdobyła Zuzanna Mazgaj oraz Tymoteusz Karczewski w kategorii odpowiednio D – 11 i C – 11.  Wśród 87 zawodników mieliśmy dwóch debiutantów: Jan karczewski uzyskał 6,5 „oczka”, co dało mu wysokie 5 miejsce w kategorii C – 9, natomiast Weronika Staszewska pozostała bez punktu, zdobywając jednak „ciężki bagaż doświadczeń” . 6 miejsce zajął w trudnej grupie C – 17 Jakub Małaszek, potwierdzając swoją zwyżkę formy, którą zauważył też trener Kadry Wojewódzkiej Przemysław Walczak, powołując zawodnika UKS „Pałac” na 10-dniowe zgrupowanie Kadry w lipcu !!!Cieszą mnie nie tylko medale, ale podwyższone przez podopiecznych kategorie szachowe, a co ważne wszyscy pokazali dużą waleczność na „desce” i zaangażowanie w przygotowaniu do partii”

W nieoficjalnej, ale ważnej klasyfikacji drużynowej ekipa UKS „Pałac” Nieborów zajęła 5 miejsce za takimi „potęgami wojewódzkimi” jak: Skierniewice, Łódź, Bełchatów i Wieluń !

Na oficjalnym zakończeniu turnieju Prezes Łódzkiego Związku Szachowego Eugeniusz Walczak wręczył również puchary za rozgrywki III Ligi Juniorów, gdzie nieborowski klub sprawił nie lada niespodziankę zajmując II miejsce w Województwie Łódzkim !!!