Urząd Gminy Nieborów

Na skróty

Treść strony

UKS "Pałac" Nieborów – historia powstania

       Powstanie Uczniowskiego Klubu Sportowego "Pałac" zapoczątkowało zebranie 15-tu rodziców uczniów Szkoły Podstawowej w Nieborowie oraz ówczesną Panią dyrektor szkoły Mirosławą Szewczyk i nauczycielem w-f w tejże szkole Robertem Chojnowskim 22 listopada 2000 r. Wynikiem tego zebrania był wniosek Członków Komitetu Założycielskiego do Starostwa Powiatowego w Łowiczu o wpisanie klubu do ewidencji prowadzonej przez Starostę Łowickiego. Decyzję o wpisaniu pod numerem „11” otrzymaliśmy 21 grudnia 2000 r. i po uzupełnieniu wszystkich formalnych dokumentów przystąpiliśmy do realizacji uchwalonych wcześniej zadań statutowych, czyli działalności sportowej. 

       Za sport wiodący klub wybrał szachy, a sekcją uzupełniającą była piłka nożna. W roku 2001 zajmujący się dziećmi i młodzieżą Robert Chojnowski zdobył wymagane kwalifikacje do formalnego prowadzenia zajęć szachowych i piłki nożnej, czyli instruktora tych dyscyplin. Początkowo na zajęcia szachowe uczestniczyło około 18-tu uczniów, a na zajęcia piłki nożnej około 36 uczniów – tu zajęcia były prowadzone w dwóch grupach juniorskich. Przez 10 lat działalności przez sekcję szachową przewinęło się prawie 100 zawodników, a na zajęcia futbolowe przychodziło 48 chłopców. Jeżeli chodzi o sekcję piłki nożnej, to zespół przez 4 lata grał w Rozgrywkach  Ligi Okręgowej Juniorów w różnych klasach bez większych sukcesów. Tu jednak najważniejszymi celami były miłe spędzanie czasu wolnego, kształtowanie charakteru sportowca, doskonalenie rzemiosła piłkarskiego i stosowanie gry fair-play. Postawione zadania były w pełni zrealizowane.

       Pierwszym "śladem" istnienia szachów w Nieborowie był występ utalentowanej niegdyś Eweliny Kozłowskiej w Indywidualnych Mistrzostwach Juniorów w Łowiczu w "szachach aktywnych", gdzie na 6 zawodniczek zajęła 5 miejsce, ale podkreślić należy bardzo trudne początki naszego szkolenia. W szachach, tak jak w życiu trzeba czasu by osiągnąć sukces. A sukcesy przyszły i to dosyć duże jak na skromne możliwości szkoleniowe.

(Powyższe informacje zostały przygotowane
przez klub UKS “PAŁAC” Nieborów)

« wstecz

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.

Inne opcje