UG Nieborów

Na skróty

Treść strony

GOK Fila w Bobrownikach dokłada wszelkich starań by rozwijać i zaspokajać  oświatowe i kulturalne potrzeby społeczności gminnej. Przygotowuje społeczność lokalną do odbioru i tworzenia wartości kulturowych. Jego działania nakierowane są na dzieci, młodzież jak i osoby dorosłe. W ośrodku  organizowane są różnorodne formy edukacji kulturalnej i wychowania przez sztukę. Organizowane są spektakle, wystawy, festyn rodzinny, pikniki dziecięce, imprezy środowiskowe i inne. GOK ściśle współpracuje z szkołami oraz  organizacjami społecznymi w celu lepszego zaspokajania potrzeb kulturalnych mieszkańców.   Przy ośrodku aktywnie działa KGW i Rada Sołecka wsi Bobrowniki.

Szczególną uwagę skupia na stwarzaniu odpowiednich warunków dla rozwoju amatorskiego ruchu artystycznego. W ośrodku prowadzone są różnego rodzaju zajęcia plastyczne dla maluchów, warsztaty rękodzieła ludowego, zajęcia rzeźbiarskie, zajęcia malarskie, zajęcia taneczne, zajęcia kulinarne, spotkania literackie, amatorskie kółko pisarskie, warsztaty wyrobu biżuterii sztucznej (Sutasz, Quilling, filcowanie i inne), warsztaty nowoczesnych technik z kategorii papieroplastyki, kółko „szydełkowe szaleństwo” i wiele innych.

Przy ośrodku rozwija się Dziecięcy Zespół Ludowy Krzewina, który  godnie reprezentuje naszą gminę na przeglądach i festiwalach folklorystycznych w całym kraju.

Ośrodek się rozwija i jest zaangażowany w tworzenie i realizację różnych programów edukacyjnych i kulturowych.

Instruktorem ośrodka jest Pani Teresa Będkowska.

Tygodniowy plan zajęć

drukuj

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.